List of all Teams Event Articles

Title
Bronze Teams - Winners
Bronze Teams 2016-17 Results - won by Duxbury, Petitt, Hickling & Webb
Bronze Teams 2017-18 won by Kate & Alan Stewart, Susan Geddes & Harry Archibald
Bronze Teams Final
Edwin Berry 2012 won by Sime, Matheson, Home & Wolfendale
Edwin Berry 2013 won by Sime, Matheson, Home & Murdoch
Edwin Berry 2014 won by Smith, Bennett, McPaul & Wilkinson
Edwin Berry 2015 won by Hay, Duncan, McGowan & Liggat
Edwin Berry 2016 won by Sime, Matheson, Murdoch & Home
Edwin Berry Swiss Teams
Edwin Berry Swiss Teams 2018 Results
Gold Cup (Scotland) 2016 Results
Gold Cup - links to BGB web pages
Gold Cup 2017 Scottish Section Results
Gold Cup Plate - Winners - Marion Hill Trophy
Gold Cup Plate 2013 won by Harry Smith
Gold Cup Plate 2014
Gold Cup Plate 2015 won by Mike Ash
Gold Cup Plate 2018-19
Gold Cup Scotland Draw 2018-19
Men's Teams - Event Entry Information - Benny Dexter Trophy
Men's Teams - Winners - Benny Dexter Trophy
Men's Teams 2013 won by Matheson, Sime, Short & Goodman
Men's Teams 2014 won by Sime, Matheson, Short & Goodman
Men's Teams 2015 won by Ash, Adamson, Marshall & Home
Men's Teams 2016 won by Patrick, McKinnon, McKay & Peden
Men's Teams 2017 won by Short, Goodman, Murdoch & Sime
Men's Teams 2018 won by Martin Diamond, Norman Levitt, David Shenkin, Alistair Gordon
Men's Teams 2019 won by Hay, Clow, McKay & Peden
Mixed Swiss Teams - Event Entry Information - Helen Walton Trophy
Mixed Swiss Teams - Winners - Helen Walton Trophy
Mixed Swiss Teams 2013 won by Liggat, McGowan, Punch & Peterkin
Mixed Swiss Teams 2014 won by Liggat, McGowan, Punch & Peterkin
Mixed Swiss Teams 2015 won by Di Mambro, Jackson, Macdonald & Gaffin
Mixed Swiss Teams 2016 won by Palmer, Hay, Bennett & Corry
Mixed Swiss Teams 2018 won by Rona Moss, Peter Moss, George Plant, Veronica Guy
Mixed Teams 2017 won by Liggat, McGowan, Punch & Peterkin
Mixed Winners
National League 2016 Week 1
National League 2019 - Division 1 - Weekend 1 Results
National League 2019 - Division 2 - Weekend 1 Results
National League Div 1 (2nd weekend)
National League Div. 2 (5th October)
NATIONAL LEAGUE DIVISION 1 - WEEKEND 2 - SUNDAY
National League Division 1 - Winners - Matheson Trophy
NATIONAL LEAGUE DIVISION 1 WEEKEND 2 - SATURDAY
National League Division 2 - Winners - Alexander Trophy
National League Division 3 - 2018 Results
National League Division 3 - Winners
National Swiss Teams - Winners - Edwin Berry Bowl
Rayne 2018-19 won by Short, Goodman, Steel, Walker
Rayne Trophy - Winners - National Teams
Rayne Trophy 2012-13 won by Short, Steel, Matheson & Walker
Rayne Trophy 2014-15 won by Punch, Peterkin, Sanders & Paterson
Rayne Trophy 2014-15 won by Sanders, Paterson, Punch & Peterkin
Rayne Trophy 2015-16 won by Short, Goodman, Steel & Walker
Rayne Trophy 2016-17 won by Smith, Bennett, McGinley & Adamson
Rayne Trophy 2017-18 won by Mike Ash, Alan Goodman, Brian Short, Les Steel
Schools Championship
Schools Minibridge Championship 2018
Schools Team Championship 2014
Scottish Cup & Plate Draw 2018 (updated Nov 13th)
Scottish Cup 2013
Scottish Cup 2015 won by Short, Matheson, Steel & Walker
Scottish Cup 2016
Scottish Cup 2016 won by Short, Matheson, Walker & Steel
Scottish Cup Draw 2019
Scottish Cup Final 2018 won by Derek Sanders, Stephen Peterkin, Sam Punch, Tim Rees
Scottish Cup Plate - Winners - Bill Clow Cup
Scottish Cup Plate 2015
Scottish Cup Plate 2016
Scottish Cup Plate 2017 won by Ferguson, Lees, Hodgson & Nelson
Scottish Cup Plate Draw 2019
Scottish Cup Rules (revised 2015)
Scottish Gold Cup 2017-18
Short beats Duncan to win the Gold Cup (Scottish section)
Team from Scotland win Silver Plate for 1st time
Winter Congress 2016 Swiss Teams won by Sam Punch, Tim Rees, Stephen Peterkin & Derek Sanders
Winter Fours 2013 won by Punch, Rees, Spears & Barton
Winter Fours 2014 won by Steel, Matheson, Goodman & Short
Winter Fours 2015 won by Steel, Matheson, Short & Goodman
Winter Fours 2016 won by Outred, Outred, Gillis & Garvey
Winter Fours 2017 won by Ash, Chambers, Gipson & Gipson
Winter Fours 2017 won by Ash, Chambers, Gipson and Gipson
Winter Fours 20180120 won by Senior, Penfold, Senior, Trendafilov
Winter Foursomes - Winners - Scottish BBL Cup
Winter Swiss 2019
Winter Swiss Teams - Event Entry Information - Peploe Trophy
Winter Swiss Teams - Winners - Peploe Trophy
Winter Swiss Teams 2013 won by Outred, Outred, Owen & Senior
Winter Swiss Teams 2014 won by Clow, Peden, McKay & Wolfendale
Winter Swiss Teams 2016 won by Di Mambro, Gaffin, Freimanis & Nakamaru-Pinder
Winter Swiss Teams 2017 won by Duncan Rodger, Ian Brookes, Suresh Tyagi & Bill Durning
Winter Swiss Teams won by Liam O'Brien, Ronan Valentine, Gints Freimanis, Stewart Pinkerton
Women's Teams 2013 won by Lang, Hunter, McGregor & Griffiths
Women's Teams 2014 won by Liz McGowan, Sam Punch, Maida Grant & Sheila Macdonald
Women's Teams 2015 won by Wilson, McGuire, Craig & Garden
Women's Teams 2016 won by Symons, Kane, Punch & Leslie
Women's Teams 2017 won by Curran, McCabe, Barton & Longley
Women's Teams 2018 won by Beryl Campbell, Joan Forsyth, Helen Taylor, Christine Walker