List of all Teams Event Articles

Title
Bronze Teams - Winners
Bronze Teams 2016-17 Results - won by Duxbury, Petitt, Hickling & Webb
Bronze Teams 2017-18 won by Kate & Alan Stewart, Susan Geddes & Harry Archibald
Edwin Berry 2012 won by Sime, Matheson, Home & Wolfendale
Edwin Berry 2013 won by Sime, Matheson, Home & Murdoch
Edwin Berry 2014 won by Smith, Bennett, McPaul & Wilkinson
Edwin Berry 2015 won by Hay, Duncan, McGowan & Liggat
Edwin Berry 2016 won by Sime, Matheson, Murdoch & Home
Gold Cup (Scotland) 2016 Results
Gold Cup - links to BGB web pages
Gold Cup 2017 Scottish Section Results
Gold Cup Plate - Winners - Marion Hill Trophy
Gold Cup Plate 2013 won by Harry Smith
Gold Cup Plate 2014
Gold Cup Plate 2015 won by Mike Ash
Men's Teams - Event Entry Information - Benny Dexter Trophy
Men's Teams - Winners - Benny Dexter Trophy
Men's Teams 2013 won by Matheson, Sime, Short & Goodman
Men's Teams 2014 won by Sime, Matheson, Short & Goodman
Men's Teams 2015 won by Ash, Adamson, Marshall & Home
Men's Teams 2016 won by Patrick, McKinnon, McKay & Peden
Men's Teams 2017 won by Short, Goodman, Murdoch & Sime
Men's Teams 2018 won by Martin Diamond, Norman Levitt, David Shenkin, Alistair Gordon
Mixed Swiss Teams - Event Entry Information - Helen Walton Trophy
Mixed Swiss Teams - Winners - Helen Walton Trophy
Mixed Swiss Teams 2013 won by Liggat, McGowan, Punch & Peterkin
Mixed Swiss Teams 2014 won by Liggat, McGowan, Punch & Peterkin
Mixed Swiss Teams 2015 won by Di Mambro, Jackson, Macdonald & Gaffin
Mixed Swiss Teams 2016 won by Palmer, Hay, Bennett & Corry
Mixed Swiss Teams 2018 won by Rona Moss, Peter Moss, George Plant, Veronica Guy
Mixed Teams 2017 won by Liggat, McGowan, Punch & Peterkin
National League 2016 Week 1
National League Div 1 (2nd weekend)
National League Div 2 (1st Weekend)
National League Div 2 (2nd Weekend)
National League Division 1 - Winners - Matheson Trophy
National League Division 2 - Winners - Alexander Trophy
National League Division 3 - Winners
National Swiss Teams - Winners - Edwin Berry Bowl
Rayne Trophy - Winners - National Teams
Rayne Trophy 2012-13 won by Short, Steel, Matheson & Walker
Rayne Trophy 2014-15 won by Punch, Peterkin, Sanders & Paterson
Rayne Trophy 2014-15 won by Sanders, Paterson, Punch & Peterkin
Rayne Trophy 2015-16 won by Short, Goodman, Steel & Walker
Rayne Trophy 2016-17 won by Smith, Bennett, McGinley & Adamson
Rayne Trophy 2017-18 won by Mike Ash, Alan Goodman, Brian Short, Les Steel
Schools Minibridge Championship 2018
Schools Team Championship 2014
Scottish Cup & Plate Draw 2018 (updated Sept 10th)
Scottish Cup 2013
Scottish Cup 2015 won by Short, Matheson, Steel & Walker
Scottish Cup 2016
Scottish Cup 2016 won by Short, Matheson, Walker & Steel
Scottish Cup Final 2018 won by Derek Sanders, Stephen Peterkin, Sam Punch, Tim Rees
Scottish Cup Plate - Winners - Bill Clow Cup
Scottish Cup Plate 2015
Scottish Cup Plate 2016
Scottish Cup Plate 2017 won by Ferguson, Lees, Hodgson & Nelson
Scottish Cup Rules (revised 2015)
Scottish Gold Cup 2017-18
Short beats Duncan to win the Gold Cup (Scottish section)
Winter Congress 2016 Swiss Teams won by Sam Punch, Tim Rees, Stephen Peterkin & Derek Sanders
Winter Fours 2013 won by Punch, Rees, Spears & Barton
Winter Fours 2014 won by Steel, Matheson, Goodman & Short
Winter Fours 2015 won by Steel, Matheson, Short & Goodman
Winter Fours 2016 won by Outred, Outred, Gillis & Garvey
Winter Fours 2017 won by Ash, Chambers, Gipson & Gipson
Winter Fours 2017 won by Ash, Chambers, Gipson and Gipson
Winter Foursomes - Winners - Scottish BBL Cup
Winter Foursomes Seeding and Round 1 Matches (revised)
Winter Swiss Teams - Event Entry Information - Peploe Trophy
Winter Swiss Teams - Winners - Peploe Trophy
Winter Swiss Teams 2013 won by Outred, Outred, Owen & Senior
Winter Swiss Teams 2014 won by Clow, Peden, McKay & Wolfendale
Winter Swiss Teams 2016 won by Di Mambro, Gaffin, Freimanis & Nakamaru-Pinder
Winter Swiss Teams 2017 won by Duncan Rodger, Ian Brookes, Suresh Tyagi & Bill Durning
Winter Swiss Teams won by Liam O'Brien, Ronan Valentine, Gints Freimanis, Stewart Pinkerton
Women's Teams 2013 won by Lang, Hunter, McGregor & Griffiths
Women's Teams 2014 won by Liz McGowan, Sam Punch, Maida Grant & Sheila Macdonald
Women's Teams 2015 won by Wilson, McGuire, Craig & Garden
Women's Teams 2016 won by Symons, Kane, Punch & Leslie
Women's Teams 2017 won by Curran, McCabe, Barton & Longley
Women's Teams 2018 won by Beryl Campbell, Joan Forsyth, Helen Taylor, Christine Walker